Home / Lajme / 17 vjeçari nga Kosova nënshkruan me Bayern Munchen-in

17 vjeçari nga Kosova nënshkruan me Bayern Munchen-in

Se Kosova ka shumë talent në futboll dëshmon edhe 17 vjeçari Lorent Glloboderi, i cili ka nënshkruar kontratë më gjigantin gjerman Bayern Munchen.

Loading...

Glloboderi i cili është nga fshati Llugë i Podujevës ka nënshkruar kontratë 5 vjeçare me skuadrën gjermane.

Ai tashmë është pjesë e akademisë së klubit bavarez dhe ka arritur marrëveshje për pesë vjet.

Llapjani ka stërvitur edhe me klube kosovare përpara se të emigrojë në Gjermani, ku edhe tani ka shënuar sukseset e para në futboll.

Burimi: 17 vjeçari nga Kosova nënshkruan me Bayern Munchen-in
Nëse shtypni reklamat në lajmet që lexoni këtu, ju mundësoni të funksionojmë si portal i pavarur. Ju falemnderit nga © AlbPortali

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com