Home / Lajme / Arrihet marrëveshje, prej janarit pagat në arsim rriten për 10%

Arrihet marrëveshje, prej janarit pagat në arsim rriten për 10%

Ministria e Arsimit dhe SASHK-ut kanë arritur marrëveshje për rritje të pagave prej 10% duke filluar nga 1 janari i vitit 2020.

Sipas ministrit te arsimit, Arbër Ademi kjo është rritje historike, dhe me këtë vendim do te kthehet dinjiteti i mësimdhënesve. Edhe në periudhën e ardhshme do te vazhdojmë të bashkpunojmë me SASHK-un për të zgjidhur të gjitha çështjet tjera që kanë të.bëjnë me fushën e arsimit.

Burimi: Arrihet marrëveshje, prej janarit pagat në arsim rriten për 10%
Nëse shtypni reklamat në lajmet që lexoni këtu, ju mundësoni të funksionojmë si portal i pavarur. Ju falemnderit nga © AlbPortali

Loading...

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com