Home / Author Archives: admin

Author Archives: admin

Pas ‘Bye Bye’, Dafina Dhe Tayna kanë gati edhe këngën tjetër bashkë

Dafina dhe Tayna po vijnë me një këngë tjetër bashkë, pas hitit ‘Bye Bye’. Loading... Bashkëpunimi i tyre ka bërë bujë shmë të madhe në muzikë shqiptare, duke u dëgjuar e komentuar shumë. E Gazeta Express merr vesh se Dafina ...

Read More »

Fejohet Mc Kresha, ia ‘rrëmbeu’ zemrën një prishtinase

Mc Kresha është fejuar. Loading... Reperi i njohur shqiptar, Mc Kresha e ka kurorëzuar dashurinë me fejesë, shkruan lajmi.net. Ani pse ai është kujdesur ta mbajë të fshehur jetën private, burime të zëri.info bëjnë të ditur se reperi është fejuar ...

Read More »

Për herë të parë, gjuha shqipe u përdor zyrtarisht në manifestimin Mbrëmjet Strugane të Poezisë

Loading... Pas gati gjashtë dekadash të ekzistencës së Mbrëmjeve Strugane të Poezisë, poezia “Tëga za jug” u lexua për herë të parë edhe në gjuhën shqipe. Në hapjen e festivalit mbrëmë, përveç gjuhës maqedonase dhe angleze, siç ishte praktika e ...

Read More »

Veseli nënshkruan vendimin për shpërndarje, ia procedon presidentit

Pak minuta pas votimit të deputetëve për shpërndarje të Kuvendit, kreu i legjislaturës së gjashtë Kadri Veseli e ka nënshkruar këtë vendim. Loading... Atë ia ka nisur Presidentit Hashim Thaçi i cili më pas mund të procedojë me shpalljen e ...

Read More »

5 simbolet e dashurisë dhe kuptimet e vërteta që fshihen pas tyre

Loading... Dashuria ndër shekuj është shprehur përmes fjalëve, gjesteve të ndryshme. Shumë simbole janë përdorur nga njerëzit për ta përfaqësuar atë. Ka disa prej tyre që sado vite të kalojnë, ruajnë të njëjtën vlerë e të tjera që janë zbehur ...

Read More »

Dua feston ditëlindjen e 24-të, kjo është dhurata që pranoi nga i dashuri (FOTO)

Loading... Këngëtarja shqiptare me famë botërore Dua Lipa, feston sot ditëlindjen e 24-të. Këngëtarja ka pranuar urime të shumta nga fansat. Si dhuratë nga i dashuri Anwar Hadid, Dua ka pranuar një gur të çmuar. Dua është e lindur më ...

Read More »

Tre persona në Prilep dyshohen për dhunë, ngritet aktakuzë ndaj tyre

Loading... Prokuroria Themelore e Prilepit ka sjellur vendim për zbatimin e procedurës hetuese ndaj tre personave, të ciltë dyshohet se e kanë kryer veprën penale “dhunë”. Ata më 19 gusht në një kafene në Prilep, pa arsye e kanë sulmuar ...

Read More »

Avokati i Janevës do ta ankimoj vendimin për paraburgim

Avokati i prokurores speciale Katica Janeva, Stevan Pavlleski ka deklaruar se grumbullon dokumentet e nevojshme dhe se deri në mbrëmje do të dorëzoj ankesë deri tek Këshilli Penal për masën e paraburgimit. Loading... Masën e paraburgimit mbrëmë vonë e caktoi ...

Read More »

Dimitrov: Të sigurohet atmosferë për zbardhjen e rastit “Reket”

Duhet të sigurohet një atmosferë politike dhe hapësirë për një hetim të vërtetë që të zbardhen të gjithë gjërat që dolën në dritë me rastin “Reket”, tha Ministri i Punëve të Jashtme, Nikolla Dimitrov në intervistë për TV21. Loading... Ai ...

Read More »

Dimovski: Vetëm Kuvendi është kompetent për shkarkime dhe emërime në PSP

Kryetari i Komisionit kuvendar për zgjedhje dhe emërime Ilija Dimovski, është decid se vetëm Kuvendi është kompetent për zgjedhjen e zëvendësuesit të Katica Janevës, e cila mbrëmë u paraburgos për 30 ditë. Loading... Dimovski thotë se edhe zgjedhja edhe shkarkimi ...

Read More »
WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com