Home / Kuriozitete

Kuriozitete

E refuzoi e dashura sepse ishte i varfër, i premtoi vetes se një ditë do të bëhej i pasur![Video]

Nga mjelës lopësh e ushqyes derrash në autorin e librit më të suksesshëm në historinë amerikane: “Arti për të fituar miq dhe pushtet”. Videoja më poshtë ju tregon se si arriti ai deri atje. Loading... Ndiqeni për më shumë. (function(d, ...

Read More »

Një biçikletë që mund ta përdorni edhe në ujë (Video)

Për çiklistët të cilët nuk duan të ndalen me pedalim vetëm në tokë, tani ata mund të vazhdojnë edhe me një sport ujor. Loading... Një zgjidhje e re dhe e padëgjuar deri më tani, tashmë është në dispozicion. Nga prodhuesit ...

Read More »

VIDEO/ Gjyshja i mban pjatën, i riu shqiptar thith kokainë: Do dhe ti o nonë….!

Një video e shpërndarë në rrjetin social ka bërë bujë të madhe teksa një i ri shqiptar konsumon kokainë në prezencë të gjyshes së tij të moshuar. Loading... Madje i riu i thotë gjyshes se “vizat” e kokainës janë të ...

Read More »

Metodat natyrale për uljen e temperaturës

Përveç medikamenteve të ndryshme që gjenden në treg, shpesh metodat natyrale janë zgjidhja më e mirë për të ulur temperaturën. Loading... Patate e qëruar Qëroni pataten dhe prejeni në feta mesatare. Vendosni nga një fetë patate nën këmbë dhe vishini ...

Read More »

Matematicienti zgjodhi problemin që kishte “çmendur” kolegët e tij për 160 vjet!

Një nga matematikanët më të shquar të Britanisë, Michael Atti, pretendon se ka gjetur dëshmi të hipotezës së Reimmanm, një nga gjashtë problemet matematikore për zgjidhjen e të cilit është paraparë shpërblim prej 1 milion dollarësh, i cili për pothuajse ...

Read More »

Historia e rrallë-La futbollin për t’u marrë me kultivimin e hashashit!

Ish-mesfushori i Palermos, Mark Breshiano, ka tërbuar italianët me deklaratën e tij. Loading... Australiani, i cili u aktivizua për plot 12 vite në futbollin italian, në një rrëfim special ka treguar se nuk e merr malli për futbollin, pasi tani ...

Read More »

Ja pse nuk duhet të flini gjumë kur jeni të inatosur

Nëse jeni të inatosur, atëherë mos u shtrini të flini gjumë, sidomos nëse jeni të martuar. Loading... Kjo këshillë duket se nuk është vetëm për hir të marrëdhënies burrë-grua, por ka edhe anën e vet shëndetësore, shkruan Living. Një studim ...

Read More »

Nëse temperatura e Tokës rritet me dy gradë, ky kontinent do të zhdukej!

Nëse temperatura mesatare e Tokës do të rritej edhe me dy gradë të tjera dhe nëse do të qëndronte e tillë për disa mijëra vite, Antarktida do të humbiste të gjithë akullin e saj. Loading... Ky është skenari i ndërtuar ...

Read More »

Lëndohet derisa bëhej synet, dëmshpërblehet me 30 milionë euro!

Fëmija i paemëruar nga Shtetet e Bashkuara është dëmshpërblyer me 30 milionë euro, për shkak të një lëndimi që ka pësuar në penis, derisa ishte duke u bërë synet. Loading... Kolegji i gjyqtarëve ka urdhëruar shpagimin enorm për katërvjeçarin, kur ...

Read More »

Shtëpia unike, lëviz në të gjitha anët (Video)

Kemi pasur rastin të shohim shtëpi me dizajne të ndryshme, por jo edhe që lëvizin sikur të ishin duke qëndruar në ajër. Loading... Videoja e publikuar më poshtë shfaq shtëpinë lëvizëse, e cila anon në anën që është më e ...

Read More »
WP Facebook Auto Publish Powered By : XYZScripts.com
}', cookie : true, xfbml : true, version : '{api-version}' }); FB.AppEvents.logPageView(); }; (function(d, s, id){ var js, fjs = d.getElementsByTagName(s)[0]; if (d.getElementById(id)) {return;} js = d.createElement(s); js.id = id; js.src = "https://connect.facebook.net/en_US/sdk.js"; fjs.parentNode.insertBefore(js, fjs); }(document, 'script', 'facebook-jssdk'));