Home / Lajme

Lajme

Tregimi në të cilin shumë nëna do ta gjejnë veten

Ne të gjithë jemi gabimtarë. Një herë i afrohemi Allahut të Madhëruar, kurse herën tjetër largohemi prej Tij! Njëherë jemi të vetëdijshëm për praninë e Tij, jemi të vetëdijshëm që Ai na mbikëqyrë dhe na ndjek, Ai e di çdo ...

Read More »

A do të ketë debat Televiziv mes Teolog Elvis Naçit dhe Drilon Gashit, kjo është pergjigjia e Hoxhes Elvis

Ne të gjithë jemi gabimtarë. Një herë i afrohemi Allahut të Madhëruar, kurse herën tjetër largohemi prej Tij! Njëherë jemi të vetëdijshëm për praninë e Tij, jemi të vetëdijshëm që Ai na mbikëqyrë dhe na ndjek, Ai e di çdo ...

Read More »

Si e Pranuan Shqipëtaret Islamin

shqiptarë, ne jemi shqiptarë, ne jemi ai populli, i cili popull e pranoj Islamin, neve na ngja jnë ve tëm disa popuj në botë për ka pranimi i Islamit, neve nuk na ngjajnë di sa pop uj për ka pranimi ...

Read More »

VIDEO e 18-vjeçarit ten.ton të ar.ratiset nga tavani gjatë seancës gjyqësore

I rrethuar me policë, një 18-vjeçar rus ka tent uar të ar ratiset gjatë seancës gjyqësore nga tavani i gjykatës.I riu ak uzohet se v rau të motrën e tij. Ndërsa, kishte dalë para një gjykate në Rusi, ai t ...

Read More »

Zeka zbulon emrat e ministrave nga Vetëvendosje

Gazetari Milaim Zeka përmes një postimi në Facebook ka zbuluar tre emrat e ministrave që do të udhëheqin me ministritë e Lëvizjes Vetëvendosje.Ai ka thnë se deri më tash janë nda tri ministri të cilat do t’i takojnë Lëvizjes Vetëvendosje, ...

Read More »

Madheshtore! Elvis Naci ben transparencen e cdo centi, 7.250.000€ (7 milion e 250 mijë euro) mblidhen per 2 jave! Keta jane Shqiptaret! Te ndihemi krenare qe jemi Shqiptare

MadheshtoreElvis Naci ben transparencen e cdo centi, 7.250.000€ (7 milion e 250 mijë euro) mblidhen per 2 jave!Keta jane Shqiptaret! Te ndihemi krenare qe jemi Shqiptare.MadheshtoreElvis Naci ben transparencen e cdo centi, 7.250.000€ (7 milion e 250 mijë euro) mblidhen ...

Read More »

Marku dëgjon thirrjet e publikut, e ‘mbyt’ kundërshtarin

Florian Marku ishte i jashtëzakonshëm kundër Nathan Bendon, ai arriti të fitoj pas 6 roundeve.Marku dominoi plotësisht dy roundet e para po ashtu edhe në roundet e tjera e tregoi vetën që është një boksier me një të ardhme mjaftë ...

Read More »

Pamjet kur ‘Specialët’ detyrojnë shoferin e BMW të largojë xhamat e z

Patrolla e Policisë së Kosovës u vendos në rrugën “Agim Ramadani” në Prishtinë për të kontrolluar automjetet që mund të kenë mjete apo persona të dyshimtë brenda.Rubrika “Policia” në emisionin “Jeta në Kosovë” këtë javë solli xhirimet e kontrollës së ...

Read More »

Koha kur Blerim Peci e përzë Sami Lushtakun nga zyra

Blerim Peci, aktori dhe humoristi i ndjerë i serisë “Vikendi” ishte pjesë e shumë skeçeve edhe me fytyra të njohura politike të vendit tonë, shkruan RepublikaOnline.netNjë nga ta ishte edhe ish-kryetari i komunës së Skënderajt, Sami Lushtaku.Stipe relamen meposhte dhe ...

Read More »

Si Pritet Të Jetë Moti Në Kosovë Gjatë Pesë Ditëve Të Ardhshme?

Cik,loni nga Atlan,tiku sjell mot të ndrysh,ueshëm, me vranë,sira, e kohë pas kohe me reshje lokale shiu. Javën e ardhshme mot më i butëDitën e enjte mbi vendin tonë do të ndikojnë zona më të qëndrueshme të fushave të presionit ...

Read More »
WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com