Home / Lajme (page 10)

Lajme

Zbulohen muret e xhamisë së vjetër të Tabakëve në Vlorë

Kreu i DRKK-së në Vlorë, Orges Feimi, konfirmon se pas konstatimit të themeleve të xhamisë së vjetër, gjasat janë që këto mure t’i përkasin xhamisë së tabakëve. Për këtë është duke u kryer edhe një studim nga specialistët e Institutit ...

Read More »

KSHZ vendosi, ja cilat numra do i kenë 3 kandidatët për president

Në Komisionin Shtetëror Zgjedhor (KSHZ) të Republikës së Maqedonisë së Veriut (RMV) sot u tërhoq shorti për numrin rendor të kandidatëve në fletën e votimin në zgjedhjet presidenciale. Më 21 prill, në fletën e votimit kandidatët do të renditen siç ...

Read More »

Spasovski premton: Gruevskin do ta kthejmë në Maqedoni

Ministri i brendshëm, Oliver Spasovski ka theksuar se ish-kryeministrin Nikolla Gruevski herë do kur do ta kthejnë në Maqedoninë e Veriut dhe ai patjetër do të përgjigjet për të gjitha krimet që ka bërë. Sipas tij, tanimë ka nisur hetimi ...

Read More »

Shkrihen akujt në Everest, dalin trupat e qindra alpinistëve (FOTO LAJM)

Shkrirja e akullnajave në malin Everest po ekspozon trupat e qindra alpinistëve që kanë humbur jetën ndërsa përpiqeshin që të ngjisnin “Çatinë e Botës”. Pothuajse 300 njerëz mendohet se kanë vdekur në malin 8839.2 metra të lartë dhe shumë prej ...

Read More »

Seanca të reja për “Monstrën”, “Tarifën” dhe “Treqind”

Në Gjykatën Penale në Shkup sot duhet të mbahen seanca për “Tarifën”, “Monstrën” dhe “Treqind” të PSP-së. Rasti “Monstra” e cila ka të bëjë me vrasjen e pesëfishtë te Liqeni i Smillkovës më 12 prill 2012 e udhëheq gjykatësi Ognen ...

Read More »

Neymar ‘grindet’ me presidentin e PSG-së

Neymar është aktualisht në fazë rikuperimi dhe po pret të rikthehet në fushë. Çështja Rabiot mbizotëron në klub dhe eliminimi nga Liga e Kampionëve dhemb ende. Mirëpo për të trazuar edhe më shumë situatën mendon braziliani. Sipas asaj që raporton ...

Read More »

EMRI/ Ky është zyrtari që iu rrëmbye dhe iu dogj makina në Lezhë

Të tjera detaje kanë dalë në dritë nga ngjarja e mbrëmshme në autostradën Lezhë-Shkodër, ku një shtetasi iu vodh me dhunë makina dhe më pas autorët i vunë flakën. Ngjarja ka ndodhuur rreth orës 20:00 të mbrëmjes së djeshme, ku ...

Read More »

Dënimi me burg prej 7 vjetësh, sot do të mbahet protesta “Liri për Feta Alimin”

Sot, me fillim prej ora 14:00, në Sheshin “Skënderbeu” do të fillojë marshi protestues “Liri për Feta Alimin”, i cili më pas do të vazhdojë drejt Gjykatës së Shkupit. I biri i Abdulfeta Alimit – i dënuar me 7 vjet ...

Read More »

VIDEO/ Futbollisti vdes gjatë ndeshjes, shokët e skuadrës shikojnë tmerr me sy!

Ky është momenti i tmerrshëm që përjetuan futbollistët në futsallin portugez. Ditën e sotme një futbollist 28-vjeçar është ndarë nga jeta gjatë momentit kur po luante, ndërsa lojtarët e tjerë dhe tifozët, e panë me ankth këtë moment tragjik. Fabio ...

Read More »

Nëna e vogëlushit të vrarë në Zvicër: Ajo grua mori lulen më të bukur nga unë

Vrasja e 7 vjeçarit në Basel të Zvicër nga një e moshuar, është bërë kryelajm në të gjitha mediat ndërkombëtare dhe botërore; Siç raportojnë mediat në Zvicër, djali i vogël u therr me thikë nga një 75 vjeçare për arsye ...

Read More »
WP Facebook Auto Publish Powered By : XYZScripts.com