Home / Lajme (page 142)

Lajme

Kur nga Kosova për në Francë udhëtoje me një biletë treni

Në ditët e sotme për të udhëtuar në Francë apo në ndonjë vend tjetër të Europës, mund të të marrë kohë. Loading... Procedurat mund të zgjasin me muaj, që nga caktimi i terminit në ambasadam, e deri te marrja e ...

Read More »

Paçja, përbërësi kryesor i sofrës së iftarit në Ramazan

Muslimanët në Shkup kanë arritur që ushqimet speciale që i përgatisin prej vitesh gjatë syfyreve dhe iftareve në muajin e Ramazanit t’i vazhdojnë edhe sot me të njëjtin përkushtim dhe entuziazëm, shkruan Anadolu Agency (AA). Loading... Sikurse në shumë vende ...

Read More »

Tronditëse/ E vlerësoi me notë të keqe, nxënësi planifikon “vr.as.jen” e mësuesit

Një nxënës nga Dortmundi në Gjermani ka tentuar të vrasë mësuesin e tij, së bashku me dy bashkëmoshatarë të tjerë. Loading... Të enjten e javës së kaluar, 17-vjeçari thuhet se ka krijuar një “kurth” në një oborr të garazhit pranë ...

Read More »

Maqedonia e Veriut i shpëtoi motit të ligë

Stuhia që kaploi shtetet ballkanike, nuk u tregua e ashpër me Maqedoninë e Veriut. Mbrëmë u shënuan të reshura intensive të shiut në Shkup, Kumanovë dhe disa qytete të tjera lindore, megjithatë nuk është raportuar për dëme materiale apo pasoja ...

Read More »

Jugohromi ndërpret punën për vendosjen e filtrave, del në shitje

Kombinati Jugohrom ndërpret të gjitha punimet në drejtim të vënies së filtrave. Siç njoftuan drejtuesit e fabrikës, ata madje kanë refuzuar edhe kredinë e miratuar nga Banka Maqedonase për Zhvillim në lartësi prej 1.5 milion euro, që u dedikua për ...

Read More »

Çfarë po ndodh në ambasadën gjermane në Tiranë…Si në vitet ’90

Në ambasadat e vendeve perëndimore në Tiranë ka ende radhë pritje njësoj së në vitit ’90. Shqiptarët po ikin nga sytë këmbët për shkak të mungesës së shpresës, keqqeverisjes dhe korrupsionit. Loading... Fotot që shihni më poshtë janë shkrepur sot ...

Read More »

Në koma dhe i pashpresë, 17-vjeçari zgjohet në sallën e operacionit ditën që do t’i hiqnin organet

ITALI– Një 17-vjeçar italian është zgjuar nga koma e thellë ku kishte përfunduar prej disa muajsh. Bëhet fjalë për minorenin me emrin Lorenzo, banues në Verona, i cili u aksidentua një mëngjes dhjetori në vitin 2018. Loading... Mediat italiane shkruajnë ...

Read More »

Një prej pesë viktimave të mbrëmshme është shqiptar, ja emri dhe fotografia e tij (Foto)

Gazeta Lajm ka siguruar emrat e katër prej v.iktimave që h.umbën jetën në aksidentin e tmerrshëm që ndodhi mbrëmë në lagjen Draçevë. Në aksidentin e ndodhur mes një automjeti dhe një kamioni kanë h.umbur jetën pesë persona. Loading... Tre prej ...

Read More »

Humb jetën në ditën e lindjes 24-vjeçari

Ka shkuar në 3 numri i viktimave nga aksident që ndodhi në dalje të Kavajës. Lumturie Demrozi, Vilson Cara, Gentjan Belba janë 3 viktimat. Të rinjtë kishin dalë për të festuar ditëlindjen e Vilson Carës por makina e tyre u ...

Read More »

Një person gjendet i vdekur rrugës së Banjës në Tetovë!

Një person gjendet i vdekur rrugës së Banjës në Tetovë! Loading... Para pak çastesh nga kalimtarët e rastit, rrugës së Banjës në Tetovë një person është gjetur pa shenja jete. Sipas informatave të para të Pa Censurë personi pa shenja ...

Read More »
WP Facebook Auto Publish Powered By : XYZScripts.com