Home / Lajme (page 2)

Lajme

Lideri i VMRO-DPMNE-së kërkon arrestimin e Katica Janevës

Lideri i VMRO-DPMNE, Hristijan Mickovski ka akuzuar drejtpërdrejt kryeprokuroren speciale Katica Janeva si koka e rrjetit në rastin “Zhvatja”, që sipas tij mbështetjen më të madhe e ka marë nga krerët e Qeverisë. Lideri i partisë më të madhe opozitare ...

Read More »

Beteja e vështirë me Serbinë, Kosova pak gjasa për INTERPOL

Kosova kishte parashtruar kërkesën për anëtarësim në Organizatën Ndërkombëtare të Policisë – INTERPOL, më 31 janar të këtij viti. Në fund të qershorit, Komiteti Ekzekutiv i Organizatës Ndërkombëtare të Policisë – INTERPOL, vendosi në favor të dërgimit të dosjes së ...

Read More »

Shkëndija Vazhdon Garat Në Liga Europa, Ja Me Kë Do Të Luaj

Shkëndija është eliminuar që në raundin e parë eliminatorë të Ligës së Kampionëve Europian, me ç’rast tashmë pranverën europiane do ta vazhdojë në Liga Europa, aty ku realisht do e presin kundërshtarë më të lehtë, njofton “infOSport.mk”. Shkëndija edhe pse ...

Read More »

Zaevi deklarohet për rastin “Zhvatja” dhe Katica Janevën

  Kryeministri Zoran Zaev duke komentuar rastin “Zhvatja” ka thënë se ata e respektojnë prezumimin e pafajësisë, por se të gjitha indicie dhe prova duhet deri në fund të procesuohen me qëllim që të dëshmohet pafajësia ose fajësia e cilit ...

Read More »

Grubi: Sistemi i komprometuar që nga fillimi i “bombave”

Deputeti i BDI-së Artan Grubi në lidhje me skandalin e shpërthyer këto dy ditët e fundit në PSP, tha se sistemi është i kompromentuar që nga fillimi i 2015-ës kur filluan të shpërthenin edhe “bomabat” “Sidoqoftë, mendoj se sistemi është ...

Read More »

ZYRTARE/ Barcelona kthen në klub Cucurellan

Sezonin që shkojë Marc Curcurella, ishte i huazuar tek skuadra e Eibar, me të cilën bëri paraqitje mahnitëse. Për këtë arsye ata kishin vendosur për ta blerë futbollistin nga Barcelona për shumë e 2 milion eurove. Por klubi ‘blaugran’ reagoi ...

Read More »

VIDEO/ Shkëndija Tetovë-Nomme Kalju, shënohet goli i parë nga kjo gafë e portierit

Shkëndija e Tetovës po luan në fushën e saj ndeshjen e kthimit të turit të parë të Champions League kundër Nomme Kalju, shkruan Syri.net. Në minutën e pestë zhbllokohet rezultati. Pas një goditje këndi, Ugge përfiton nga dalja e gabuar e ...

Read More »

Janakievski ndërpret grevën e urisë me rekomandim të mjekut

Ish-ministri i Transportit dhe Lidhjeve, Mile Janakievski, ka ndërprerë grevën e urisë me rekomandim të mjekut. Janakievski kishte filluar grevën e urisë dy javë pasi u kthye në paraburgim si i dyshuar në hetimin që e ka hapur Prokuroria Publike ...

Read More »

Këshilltari i Matoshit: Brenda katër vjetëve kryhen legalizimet, pas kësaj pason rrënimi

Leotrim Sahiti, këshilltar i ministrit të Mjedisit dhe Planifikimit Hapësinor, Fatmir Matoshi, ka treguar për hapat që qytetarët duhet të ndërmarrin për të legalizuar objektet e tyre pas hyrjes në fuqi të Ligjit për Trajtimin e Ndërtimeve pa Leje. “Pas ...

Read More »

Dimitrov: Askush nuk tha se do të jetë e lehtë

Ministri i Punëve të Jashtme, Nikolla Dimitrov ka reaguar në rrjetin social Facebook, pas aksionit të mbrëmshëm që u ndërmor nga Prokurorja për ndjekje të krimit të organizuar, Vilma Ruskoska, ku të arrestuar mbetën Bojan Jovanovski i njohur si Boki13 ...

Read More »
WP2FB Auto Publish Powered By : XYZScripts.com