Home / Lajme (page 3)

Lajme

Lajm tragjik: 24-vjeçari shqiptar humb jetën, rrezohet nga kali

Një 24-vjeçar ka v.de.k.ur sot në Opojë të Prizrenit pas një aksidenti teksa po kalëronte. Lajmin për Gazetën Express e ka konfirmuar kryeprokurori i Prokurorisë Themelore në Prizre, Admir Shala. Ai ka bërë të ditur se i ndjeri ka ndërruar ...

Read More »

Kjo është gruaja 75 vjeçare nga Zvicra qe i’a mori jetën femiut nga Kosova

Pas kesaj ngjarje, gruaja, 75-vjeçare zvicerane, informoi njerëzit dhe institucionet me telefon përmes një SMS’i ku tha se kishte the rur një fëmijë. Pas kësaj ajo shkoi dhe u dër zua në po lici. Por sipas te përditshmes Zvicerane, jan ...

Read More »

Dorëzohet Shqipëria e Panuccit, Turqia bën ‘ligjin’ në Shkodër

Shqipëria e nis në mënyrën më të keqe aventurën në eliminatoret e Kampionatit Europian 2020. Të besuarit e Panuccit u mposhtën me rezultatin 2-0 në “Loro Boriçi” që oshtinte njëzëri “Vaffanculo Panucci… Vaffanculo Panucci”, shkruan SYRI.net. Kuqezinjtë zhvilluan një pjesë të ...

Read More »

Zhduket një person në ujërat e lumit Vardar

Pjesëtarët e policisë dhe zjarrfikësit më shumë se tre orë janë në kërkim të një burri që ka rënë në ujërat e Vardarit në dalje të Gostivarit. Një qytetar nga Gostivari ka denoncuar në polici se rreth orës 16:00 në ...

Read More »

Super gol Calhanoglu, tifozët kuqezi irritohen dhe godasin me shishe (VIDEO)

Turqia dyfishoi rezultatin me njësupergol të realizuar nga Calhanoglu dhe menjëherë tifozeria kuqezi ka reaguar, e indinjuar edhe nga humbja 0-2, duke hedhur shishe në fushë. Eshtë dashur ndërhyrja e Etrit Berishës dhe spikerit për t’i qetësuar. Rrezikojmë gjobë ose ...

Read More »

Sërish panik në Zvicër: Ngacmohet seksualisht vajza derisa po kthehej nga shkolla, një i arrestuar

Në Rüti të Cyrihut thuhet se një nxënëse e shkollës fillore është ngacmuar seksualisht nga një njeri në rrugë derisa po kthehej në shtëpi. Policia tani ka arrestuar një burrë. Në Whatsapp po qarkullon një mesazh, sipas të cilit një ...

Read More »

Jakimovski mbetet në arrest shtëpiak

Ish kryetari i Komunës së Karposhit Stevço Jakimovski mbetet në arrest shtëpiak dhe i ndalohet komunikimi me persona të përfshirë në ngjarjen penale-juridike. “Duke vepruar sipas ankesës së mbrojtjes dhe të të akuzuarit, Gjykata Penale e Repartit për Krim të ...

Read More »

Qëllohet për konflik pronësie, vdes 60 vjeçari

Ka ndërruar jetë 60 vjeçari Esat Kotorri I cili u plagos me datë 15 Mars. Ai po punonte me gruan e tij në furrën e bukës kur u qëllua. Esat Kotorri u vra për konflikte pronësie. Burimi: Qëllohet për konflik ...

Read More »

Nismë franceze për zhbllokimin e dialogut Kosovë-Serbi

Presidenti serb Alexandar Vuçiç dhe kryeministrja Ana Brnabiç folën të enjten përmes deklaratave të ndara për një nismë të Francës dhe Gjermanisë, e cila mund të zhbllokojë dialogun mes Prishtinës dhe Beogradit. Asnjëri prej tyre, megjithatë, nuk dha detaje të ...

Read More »

Befasia ndodh pas 21 minutash, shënohet goli i parë në Shqipëri – Turqi

Turqia ka kaluar në avantazh 1-0 përballë Shqipërisë duke vendosur heshtjen në “Loro Boriçi”. Gabimi i trashanik i Gjimshitit i dha mundësinë sulmuesit kundërshtar Burak Yilmaz për të mposhtur portierin Etrit Berisha, shkruan SYRI.net. Kuqezinjë e Panuccit ndëshkohen në momentin ...

Read More »
WP Facebook Auto Publish Powered By : XYZScripts.com