Home / Lajme (page 3)

Lajme

Menduh Thaçi u takua me Ambasadorin Bejli

Kryetari i Partisë Demokratike Shqiptare z.Menduh Thaçi realizoi takim me ambasadorin e Shteteve të Bashkuara të Amerikës në Maqedoni z. Xhes Bejli. Ky takim u realizua në kuadër të përmbylljes së misionit në Maqedoni të ambasadorit Bejli. Temë e bisedimeve ...

Read More »

Sigurimi: Familjet e të vdekurve do të marrin nga 4500 euro, kurse të lënduarit tjerë nga 2200 euro (Video)

Autobusi i aksidentuar i tipit “Setra S-317 GT” ka poseduar polisë të vlefshme të sigurimit deri në janar të viti 2020./Tv Koha Polisa me numër 5453 e dhënë sipas obligimit ligjor nga Kompania e Sigurimeve “EuroSig”, ka të siguruar 59 ...

Read More »

Gostivar, ceremonia e varrimit të disa viktimave

Gostivari vazhdon të jetë në zi, pas humbjes së 14 jetëve në aksidentin fatal në afërsi të fshatit Llaskarcë. Rrugët në këtë qytet ishin gjysmë të zbrazëta, ndërsa flamujt para institucioneve, vazhdojnë të jenë në gjysmë shtize. Familjarët dhe qytetarë ...

Read More »

Vijojnë afatet e KSHZ-së për organizimin e zgjedhjeve presidenciale

Konform afatit të Komisioni Shtetëror të Zgjedhjeve për zgjedhjet e ardhshme parlamentare, Ministria e Shoqërisë Informatike dhe Administratës deri te Komisioni më së voni deri nesër duhet t’i dorëzojë të dhënat për të punësuarit në administratën shtetërore dhe komunale, administratën ...

Read More »

Polici shqiptar nga Shkupi “gropos” Milenkon!

Një postim ironizues dhe me gjuhë urrejtje i gazetarit kontrovers Milenko Nedelkovski lidhur me tragjedinë fatale në rrugën Shkup-Tetovë ku humbën jetën 14 veta ka nxitur reagimin e policit shqiptar  nga Shkupi, Berti Ferati. Por reagimi i policit shqiptar ka ...

Read More »

Dhjetë persona në gjendje të rëndë shëndetësore, dy në gjendje kritike

Dhjetë nga të lënduarit në aksidentin e pardjeshëm të autobusit kur u përmbys në autostradën Shkup – Tetovë, janë në gjendje të rëndë shëndetësore. Ministri i Shëndetësisë, Venko Filipçe, i cili sot i vizitoi të lënduarit në Spitalin e përgjithshëm ...

Read More »

E dhimbshme, flet vajza e Rametulla Abdurraimit: Do të më mungojë shumë babai! (VIDEO)

Familjen e Rametulla Abdurraimit e ka pllakosur dhimbje e madhe për djalin e humbur në tragjedinë e pardjeshme në rrugën Shkup-Tetovë. Vajza e tij, Munisa Abdurraimi edhe pse në moshë vetëm 8 vjeçare, si burrneshë e vërtetë po e përballon ...

Read More »

Dhjetë persona në gjendje të rëndë shëndetësore, dy në gjendje kritike

Dhjetë nga të lënduarit në aksidentin e pardjeshëm të autobusit kur u përmbys në autostradën Shkup – Tetovë, janë në gjendje të rëndë shëndetësore. Ministri i Shëndetësisë, Venko Filipçe, i cili sot i vizitoi të lënduarit në Spitalin e përgjithshëm ...

Read More »

Hetohen “fajtorët” e aksidentit fatal në Llaskarcë

Autobusi i aksidentuar i tipit “Setra S-317 GT” ka poseduar polisë të vlefshme të sigurimit deri në janar të viti 2020. Polisa me numër 5453 e dhënë sipas obligimit ligjor nga Kompania e Sigurimeve “EuroSig”, ka të siguruar 59 vende ...

Read More »

Sejdini u dëshiroi sukses klubeve të Ligës së Parë

Në vigjilie të pjesës pranverore të Ligës së Parë, u.d. presidenti i Federatës së futbollit të Maqedonisë, Muhamed Sejdini u dëshiron shumë sukses klubeve që garojnë në elitën e futbollit vendor, duke bërë ftesë që gjithë palët e kyçura në ...

Read More »