Home / Lajme (page 30)

Lajme

Pamjet e stuhisë së fuqishme që goditi mbrëmë Ulqinin [Foto]

Shtrëngata jashtëzakonisht e fuqishme dhe e frikshme që goditi mbrëmë Ulqinin shkaktoi edhe dëme të mëdha materiale, duke dëmtuar makinat dhe duke rrëzuar drunjtë. Ishte një sistem shumë i fuqishëm stuhish që arriti në Ulqin dhe Shqipëri që nga Dalmacia ...

Read More »

Stuhi e fuqishme në Ulqin, frikësohen pushuesit

Një stuhi e fuqishme ka goditur mbrëmë Ulqinin, duke shkaktuar kështu dëme të mëdha materiale. Në disa video që kanë publikuar banorët, shihen drunjtë e rrëzuar mbi disa vetura, rrugët e vërshuara nga uji,  ndërsa raportohet që stuhia ka dëmtuar ...

Read More »

Paralajmërimi i Maradonës ndaj James: Mos e prek fanellën me numër 10

Mesfushori kolumbian, James Rodriguez, pritet të largohet nga Real Madrid, dhe se do t’i bashkohet skuadrës së Napolit në Itali. Një reagim ka ardhur Maradona Jr, djali i legjendës Diego Armando Maradona, në lidhje me këtë transferim ku shprehu admirim ...

Read More »

Mediet serbe: Ministrit të Mbrojtjes iu ndalua hyrja në Kosovë

Ministrit të Mbrojtjes së Serbisë, Aleksandar Vulin dhe delegacionit të kësaj ministrie dhe Shëndetit Ushtarak nuk i është lejuar vizita në Qendrën Klinike dhe Spitalore në veri të Mitrovicës. Kështu të paktën njoftojnë mediat serbe duke iu referuar kabinetit të ...

Read More »

Tirana dhe Prishtina po e shqetësojnë edhe Rusinë

Kosova dhe Shqipëria kanë ndërmarrë hapat fillestarë drejt unifikimit të misioneve diplomatike e konsullore. Të dy qeveritë kanë nënshkruar një marrëveshje të përbashkët e cila përcakton ngritjen e “Grupit Ndër-Ministror për Përfaqësim të Përbashkët Ndërkombëtar” dhe “Këshillin e Përbashkët për ...

Read More »

Deputeti i PS: Presidenti shkarkohet në shtator

Deputeti i Partisë Socialiste Adnor Shameti, që ishte dhe relatori i raportit përfumdimtar në Kuvend që u votua dje dhe i hapi rrugë shkarkimit te Presidentit, ka treguar se dhe sa ditë mund të qëndrojë në zyrë Ilir Meta. Shameti ...

Read More »

Faleminderit Zaev!

Nga Andi BEJTJA Biseda e Kryeministrit Zaev me dy humoriste ruse qe imitonin Presidentin e Ukraines duke folur me te, mund te kete shkaktuar te qeshura ne Rusi apo Ukraine, po jo ne Tirane apo Prishtine..Berlin apo Bruksel… Kisha kaq ...

Read More »

Foshnja 9 muajshe nga Drenasi pëson djegje të rëndë, familjarët bëjnë apel për ndihmë

Foshnja 9 muajshe nga Drenasi, Dea Tahiraj ka pësuar djegje të rëndë. Aktualisht ajo është në koma dhe ndodhet e shtrirë në Qendren Klinike Universitare të Kosovës që nga dita e diele. Në një bisedë për Indeksonline babai i Deas, ...

Read More »

Zaev tregon pahiri që Rama, Thaçi, Vuçiq, Erdogan dhe Putin po e përgatisnin ndarjen e Kosovë

Kryeministri i Maqedonisë së Veriut, Zoran Zaev, ka zbardhur planin sekret për ndryshimin e kufijve të Kosovës, duke thënë se mbrapa këtyre qëllimeve qëndrojnë interesat e Rusisë dhe Turqisë. Zaev ka rënë pre e dyshes gazmorëve rusë, Aleksei Stoljarov dhe ...

Read More »

Gjykata solli vendim, pas 50 vjetësh do të rinovohet Xhamia e Husamedin pashës në Shtip

Enti për mbrojtjen e monumenteve dhe Muzeu në Shtip kanë përpiluar projekt për rinovim të plotë të kishës Shën Ilija, e njohur edhe si Xhamia e Husamedin pashës. Projekti ka pasuar pas hulumtimeve disamujore mbi statikën e objektit, fortësinë e ...

Read More »
WP2FB Auto Publish Powered By : XYZScripts.com