Home / Lajme (page 4)

Lajme

Trupi i 7-vjeçarit të vrarë në Zvicër varroset nesër në Gjilan

Shtatëvjecari kosovar i vrarë me thikë në Bazel të Zvicrës nesër varroset në Gjilan, njofton Gazeta Express. Zvicra është tronditur nga vrasja e 7-vjecarit kosovar, që dyshohet se u krye nga një 75-vjeçare zvicerane. Familja e 7-vjeçarit ka treguar për ...

Read More »

Zhduket një person në ujërat e lumit Vardar

Pjesëtarët e policisë dhe zjarrfikësit më shumë se tre orë janë në kërkim të një burri që ka rënë në ujërat e Vardarit në dalje të Gostivarit. Një qytetar nga Gostivari ka denoncuar në polici se rreth orës 16:00 në ...

Read More »

FORMACIONET ZYRTARE: SHQIPËRI – TURQI (FOTO)

Kombëtarja Shqiptare i është drejtuar stadiumit “Loro Boriçi”, ku futbollistët do të bëhen gati për të dalë në nxehjen e zakonshme përpara sfidës me Turqinë, e programuar për në orën 20:45. Në orën 17:00, tekniku i kuqezinjve bëri një mbledhje ...

Read More »

Ekzekutohet avokati i Shullazit dhe Çapajve në Elbasan!

Rreth orës 19:35, në një lokal në Elbasan, nga persona ende të paidentifikuar është ekzekutuar avokati Ravik Gurra. 50-vjeçari Gurra mësohet se ka përfaqësuar në Gjykatë Emiljano Shullazin, por edhe anëtarë të familjes Çapaj në Elbasan, emrat e të cilëve ...

Read More »

Arrestohet një shtetas shqiptar në Manastir, ja përse?

Një shtetas shqiptar dje u arrestua në Manastir. “Me 21.03.2019 në ora 09.30 në Stacionin Policor në Manastir është arrestuar Z.R.(20) nga Republika e Shqipërisë për shkak të qëndrimit të parregullt në Maqedonine e Veriut”, njofton MPB. Burimi: Arrestohet një ...

Read More »

Plas sherri?! Flori Mumajesi i kundërpërgjigjet Sabri Fejzullahut: Pse kapesh me mu? S’ti kam marr ty paret!

Flori reagon pas deklaratës së Sabrisë se ai blen klikime. Në emisionin e mëngjesit në T7, #gjesi, këngëtari Sabri Fejzullahu ka akuzuar direkt Flori Mumajesin për blerje të klikimeve. Sabriu fillon duke treguar se shumica e artistëve paguajnë shuma të ...

Read More »

Policia jep detajet për aksidentin e nënkryetarit të LDK-së

Në një aksident trafiku është përfshirë nënkryetari i lidhjes Demokratike të Kosovës, Agim Veliu. Zëdhënësi i Policisë, Agron Borovci, për Indeksonline ka thënë se Veliu është vetëaksidentuar. ‘’Rreth orës 17:30 policia ka marrë informatën për një vetëaksident të ndodhur në ...

Read More »

Supozohet se kjo është monstra 75 vjeçare nga Zvicra qe i’a mori jetën fëmiut nga Kosova

Pas kesaj ngjarje, gruaja, 75-vjeçare zvicerane, informoi njerëzit dhe institucionet me telefon përmes një SMS’i ku tha se kishte therur një fëmijë. Pas kësaj ajo shkoi dhe u dorëzua në polici. Por sipas te përditshmes Zvicerane, janë publikuar disa fotografi ...

Read More »

Shënohet Dita Botërore e Ujit

Dita Botërore e Ujit sot do të shënohet me një sërë ngjarjesh në vend. Do të mbahen debate, punëtori dhe projeksione filmash, nën ujë do të pastrohet liqeni i Matkës ndërsa do të vizitohet edhe burimi Rashçe. Ngjarja qendrore do ...

Read More »

Pacientët në Zvicër nuk duhet të paguajnë para shtesë për shërbimet shëndetësore

Pacientët nuk do të duhet të paguajnë para shtesë për shërbimet shëndetësore para se sigurimi shëndetësor të mbuloj shpenzimet, pasi parlamenti çuditërisht hodhi poshtë propozimin e diskutueshëm të premten. Në një vendim të mëparshëm më parë këtë muaj, parlamenti kishte ...

Read More »
WP Facebook Auto Publish Powered By : XYZScripts.com