Home / Lajme (page 416)

Lajme

Arsenali parakalon Manchester United, humbja e parë e Solskjaerit në Angli

Arsenali luajti në shtëpi me Manchester United ndeshjen e vlefshme për javën e 30-të të Premierligës, raporton Syri.net. Loading... “Topçinjtë” fituan me rezultatin e pastër 2-0, duke shënuar nga një gol për secilën pjesë loje. LEXO EDHE:VIDEO+FOTO/ Arsenal-Manchester United, rezultati dhe ...

Read More »

Limaj: Kosova shkon në Bruksel për ta afirmuar shtetësinë, jo për ta negociuar

Bashkëkryesuesi i ekipit dialogues me Serbinë, Fatmir Limaj e ka paraqitur Platformën para deputetëve të Kuvendit të Kosovës. Loading... Pas paraqitjes së dokumentit zyrtar të kësaj Platforme, Limaj ka thënë se parimet e së njëjtës do të jenë udhërrëfyese për ...

Read More »

Nuk kishin leje për të hyrë në Kosovë, Policia kthen mbrapsht basketbollistët serbë

Basketbollistëve të klubit “Sloga”, nga Kraljeva nuk iu lejua hyrja në Kosovë, pasi që nuk kishin leje. Një grup i basketbollistëve të klubit “Sloga”, nga Kraljeva nuk u lejuan që të hynin në Kosovë sot, pasi që të njëjtit nuk ...

Read More »

Shyhrete Behluli ia vodhi idenë Motrave Mustafa, ato ia ‘marrin’ Mahmut Feratin

Më 8 Mars, këngëtarja e muzikës popullore, Shyhrete Behluli lansoi projektin më të ri muzikor, të cilën ia dedikoi nënës së saj. Loading... Por, ideja e kësaj kënge doli të jetë e ngjashme me atë të Motrave Mustafa, të cilat ...

Read More »

Noizy po sjell edhe një duet me reperin grek

Noizy përmes rrjeteve sociale ka lënë të kuptohet se sërish po bashkëpunon me reperin grek, shkruan lajmi.net. Loading... Është fjala për reperin Snik, me të cilin ka duetin “Gango”, i cili ishte pëlqyer shumë nga publiku. “New Benz” është mbishkrimi ...

Read More »

Edhe pse digjej ‘Viva Fresh’ shahisti nuk iku pa mbledhur figurat [Video]

Dikush vendosi që të mos e marr shumë me siklet djegien e objektit të qendrës tregtare ‘Viva Fresh’ në qytetin e Gjakovës. Loading... Edhe pse ishte vetëm disa metra larg vendngjarjes, burri në fjalë vendosi të vazhdonte lojën e shahut ...

Read More »

Shkurte Gashi poston foto me Loredanën, kështu e quan

Shkurte Gashi postoi një fotografi, në të cilën shfaqet pranë rep-artistes Loredana Zefi, shkruan lajmi.net. Loading... “@loredana Me kët Loqken”, ka shkruar ajo, ndërsa Loredana ka treguar respekt për këngëtaren. “Respektin gjithmone do ta kesh nga un”, ishte komenti që Loredana ...

Read More »

Moderatorja e njohur e quan Tunën ‘yll ndërkombëtar’

Tuna Sejdiu dy ditë më parë promovoi albumin e ri, i cili përmban shtatë këngë, shkruan lajmi.net. Loading... Këngëtarja me rastin e promovimit të albumit, mbajti një koncert live, ku këndoi projektet që përmban ky album. Ajo pranoi komente pozitive ...

Read More »

Interi kalon SPAL-in, gati për derbin me Milanin

Inter arrin të marrë tri pikët në “San Siro”, duke fituar me rezultatin e pastër 2-0 ndaj SPAL, në takimin e vlefshëm për javën e 27-të të Serie A, shkruan Syri.net. Loading... Pjesa e parë u mbyll pa gola, ndërsa ...

Read More »

Presidenti grek “kërcënon” Maqedoninë e Veriut, Shqipërinë dhe Turqinë

Presidenti i Greqisë, Prokopis Pavlopoulos i ka dërguar nga Mali i Zi një mesazh të qartë Maqedonisë së Veriut, Shqipërisë dhe Turqisë. Sipas tij, nëse duan këto vende që të kenë një perspektivë evropiane, duhet të respektojnë plotësisht ligjet evropiane ...

Read More »
WP Facebook Auto Publish Powered By : XYZScripts.com