Home / Lajme (page 5)

Lajme

Ja sa kishin kushtuar bombardimet e NATO-s ndaj caqeve serbe në Kosovë

Lufta në Kosovë mori fund pas një operacioni 78-ditor të NATO-s. Cak i aviacionit të forcave aleate ishin objektet ushtarake dhe infrastruktura civile serbe. Sipas AP, kjo ofensivë kishte kushtuar 43 miliardë dollarë. Sot mbushen 20 vite nga fillimi i ...

Read More »

Vërshimet në Tetovë, asgjë konkrete për digën

Edhe pse kanë kaluar tanimë tre vite nga vërshimet që ndodhën në Poroj dhe Shipkovicë, ndërsa Qeveria premtoi ndarjen e fondeve për ndërhyrje, sidomos në rrjedhën e lumit të fshatit Gjermë që është edhe shkaktari kryesor i vërshimeve, akoma nuk ...

Read More »

Xherdan Shaqiri ishte në Gjilan rregulloi frizurën dhe u kthye në Liverpool

Gazeta Lajm shkruan se ylli shqiptar i Liverpoolit, Xherdan Shaqiri, ka shfrytëzuar pushimin në Premierligë për një vizitë katërditëshe në vendlindjen e tij në Zhegër të Gjilanit. Dhe, në ditën (e shtunë) që po largohej drejt Liverpoolit, ai kishte rregulluar ...

Read More »

E mjerë Tetova ime bosh!

Nga Donika Bakiu Tetova qyteti im i lindjes , e rritur në këtë qytet , shkollimin nga ai fillorë e deri në magjistraturë në Tetovë . Asnjëherë në jetën time nuk e kam parë qytetin kaq bosh. Ditëve të punës ...

Read More »

Rajoni mbyll kazinotë, në Maqedoni “lulëzojnë” (VIDEO)

Në të gjitha qytetet e Maqedonisë pothuajse më lehtë është të gjesh një bastore sesa një barnatore. Ndërsa në rajon, shtetet po mbyllin bizneset e kumarit, vendi aktualisht ka numrin më të madh, krahasuar për kokë banori. Qytetarët thonë se ...

Read More »

Artan Grubi jep detaje për foton që ka bombarduar webin!

Unë skuqem nga turpi i mjerë i telallëve opozitar për derexhën e rrjedhur në të cilën paskan ra për të krijuar shpifje të tilla të ulta tragji komike. Zoti ju udhëzoftë në rrugë të drejtë, larg përgojimeve dhe shpifjeve. Është ...

Read More »

Aksident në rrugën Gostivar-Kërçovë, lëndohen të paktën gjashtë persona

Në përplajsen e dy makinave në rrugën magjistrale Gostivar – Kërçovë janë lënduar të paktën gjashtë persona. Sipas informacioneve fillestare, aksidenti ka ndodhur rreth orës 13.30 në afërsi të udhëkryqit për në Mavrovë. Të dyja makinat, “pasat” me targa të ...

Read More »

Të gjithë sytë tek Afërdita, provokon gjysmë e zhveshur nga Miami [Foto]

Modelja dhe këngëtarja e njohur, Afërdita Dreshaj e ka zgjedhur Floridën për të pushuar, shkruan lajmi.net. Atje, saktësisht në Miami ka shkuar me motrën e saj Jehonën dhe të dyja për ndjekësit kanë publikuar fotografi të ndryshme nëpër rrjete sociale. ...

Read More »

Ai tregon jeten e tij të lumtur,19-vjeçari martohet me 72-vjeçarën, ma mir se më një vajzë të re

Ai tregon jeten e tij të lumtur,19-vjeçari martohet me 72-vjeçarën, ma mir se më një vajzë të re Në verën e vitit 2016, Almeda nuk e kishte menduar që gjatë një daljeje në piceri do ta gjente dashurinë tek adoleshenti, ...

Read More »

Sa miliarda dollarë i harxhoi NATO në bombardimet e vitit 1999?

Sot po shënohet 20 vjetori i bombardimeve të NATO-s ndaj caqeve serbe në Kosovë.  Këto sulme kishin filluar nga Aviano e Italisë. Ish-presidenti amerikan, Bill Clinton  kishte dhënë urdhrin që të fillojnë bombardimet, transmeton Indeksonline. Këto bombardime kishin zgjatur 78 ...

Read More »
WP Facebook Auto Publish Powered By : XYZScripts.com