Home / Sport

Sport

Nga Ronaldo te Messi… këta janë 10 golat më të bukur të vitit sipas FIFA-s[Video]

Sonte në Londër me fillim nga ora 20:30, do të fillojë ceremonia e FIFA-s për shpërblimin e më të mirëve në botën e futbollit. Një nga çmimet më të rëndësishme, është ai për golin më të bukur, i njohur si ...

Read More »

Super goli i Ibraimit, me të cilin Shkëndija u rikthye me 3 pikë nga Kratova (VIDEO)

Shkëndija më vështirë se sa pritej ka marrë fitoren sot në transfertën ndaj Sileksit në Kratovë, ku vetëm në minutat shtesë arriti që të shënojë golin e fitores përmes liderit kryesor, Besart Ibraimi, njofton “infOSport.mk”. Loading... Ishte super goli i ...

Read More »

Fitojnë Shkëndija dhe Shkupi, Renova sërish dështon!

Shkëndija dhe Shkupi kanë marrë fitore identike 2:1 në ndeshjet e javës së 6-të në elitën e futbollit vendor, teksa Renova sërish ka dështuar, duke vijuar krizën e thellë të rezultateve, njofton “infOSport.mk”. Skuadra nga Xhepçishti sot në Tetovë u ...

Read More »

Çerekfinalja e Botërorit të xhudos, mposhtet Nora Gjakova!

Nora Gjakova ka humbur në çerekfinale të Kampionatit Botëror të Xhudos në Baku të Azerbajxhanit, pasi u mposhtur nga Christa Deguchin e Kanadasë të shtunën. Loading... Nora nuk mundi ta vazhdojë serinë e fitoreve fantastike duke u mposhtur në çerekfinale ...

Read More »

VIDEO/ Zemërim nga stoli? Shikoni reagimin e Salah pas fitores në kohën shtesë

Champions League është rikthyer në mënyrën më fantastike të mundshme me skudrat që kanë dhuruar spektakël me përmbysjet e rezultateve. Loading... Liverpool fitoi me frymën e fundit pasi ishte Roberto Firmino ai i cili shënoi në limitin e kohës shtesë ...

Read More »

FOTO/ Njihuni me rezultatet e pjesëve të para të sfidave të Champions League

Po luhen ndeshjet e para të grupeve të Champions League, ku sapo kanë përfunduar pjesët e para në 6 stadiume europiane. Loading... Supersfida mes Liverpool dhe PSG ka regjistruar fitoren 2-1 të anglezëve në 45 minutat e para, teksa në ...

Read More »

Griezmann: Jam në të njëjtin nivel me Messin dhe Ronaldon

Sulmuesi francez i Atletico Madridit, Antoine Griezmann, pretendon se është në të njëjtin nivel me Lionel Messin dhe Cristiano Ronaldo, si dhe ka treguar se ai pret që të jetë një ndër pretendentët për çmimin “Topi i Artë”. Loading... Griezmann, ...

Read More »

VIDEO/ Higuain nuk mjafton, Milanin hap fals me Cagliarin

Milani nuk shkoi më shumë se një barazim, në ndeshjen e javës së katërt në Seria A, ndaj Cagliarit. Loading... Ekipi i Gattusos e nisi menjëherë në tatëpjetë ndeshjen, pasi u ndëshkua që në minutën e katërt, nga një gol ...

Read More »

LPFM–Java V, Shkëndija luan tenis me Rabotniçkin, humbin Shkupi dhe Renova!

Janë mbyllur ndeshjet e javës së 5-të në Ligën e Parë Futbollistike të Maqedonisë, ku skuadra kampione e Shkëndijës tregoi lojën më të mirë të deritanishme këtë sezon, duke demoluar liderin e para kësaj jave, Rabotniçkin me rezultatin 6:2, njofton ...

Read More »

VIDEO/ Shihni golin e parë të Ronaldos në Serie A!

Juventus ka kaluar në avantazh ndaj Sasuolos, shkruan Syri.net. Loading... Është Cristiano Ronaldo i cili shënon golin e parë në Serie A. Shiheni golin e portugezit, i cili në minutën e 50-të realizon lehtësisht me portën e boshatisur. AlbPortali: Nëse shtypni reklamat ...

Read More »
WP Facebook Auto Publish Powered By : XYZScripts.com
}', cookie : true, xfbml : true, version : '{api-version}' }); FB.AppEvents.logPageView(); }; (function(d, s, id){ var js, fjs = d.getElementsByTagName(s)[0]; if (d.getElementById(id)) {return;} js = d.createElement(s); js.id = id; js.src = "https://connect.facebook.net/en_US/sdk.js"; fjs.parentNode.insertBefore(js, fjs); }(document, 'script', 'facebook-jssdk'));