Home / Teknologji

Teknologji

Asfalti që s’do t’ia dijë për shiun, shpikja kundër përmbytjeve![Video]

Një shtresë asfalti që përthith ujin në sasi të mëdha. Duket se kjo është zgjidhja për përmbytjet veçanërisht në qytetet e mëdha, kur rrebeshet e papritura i kthejnë rrugët në lumenj. Loading... Ky lloj asfalti quhet Top Mix dhe është ...

Read More »

Themeluesit e Instagram japin dorëheqje, mospërputhje me Zuckerberg!

Bashkëthemeluesit e aplikacionit të fotografive, Instagram, Kevin Systrom dhe Mike Krieger, kanë dorëzuar dorëheqjet tek drejtori ekzekutiv në Facebook, Mark Zuckerberg. Loading... Themeluesit e Instagram po largohen nga Facebook pas rritjes së tensioneve me shefin ekzekutiv Mark Zuckerberg mbi drejtimin ...

Read More »

Shazam zyrtarisht pjesë e Apple, blerja kushtoi rreth 400 milionë dollarë!

Apple deklaroi të hënën se ka përfunduar një marrëveshje për të blerë aplikacionin për njohjen e muzikës Shazam dhe aplikacioni së shpejti do të jetë pa reklama, për të gjithë përdoruesit. Loading... “Apple dhe Shazam kanë një histori të gjatë ...

Read More »

Porsche nuk do të prodhojë më makina me naftë!

Porche nuk do të prodhojë më versione që punojnë me naftë të makinave të saj, duke u fokusuar tek hibridët dhe makinat me bateri. Volkswagen ka pranuar se ka mashtruar në testet e emetimit tek makinat diesel, duke futur në ...

Read More »

Shfaqen specifikat e telefonit të Samsung me katër kamera!

Mes thashethemeve se ka një telefon Samsung me katër kamera në zhvillim, kompania konfirmoi një ngjarje për 11 tetor. Ftesa lë të nënkuptohet se me të vërtetë bëhet fjalë për një pajisje me katër kamera. Informacioni nga burimet e SamMobile ...

Read More »

Ja sa do të kushtojë iPhone XR në shtetet kryesore të Evropës. Po në Shqipëri…?

Apple ka prezantuar më 12 shtator tri modele të reja të telefonave të mençur – iPhone XS, iPhone XS Max dhe iPhone XR. Loading... iPhone XR, që përbën modelin më të lirë nga të tre, do të dalë në shitje ...

Read More »

WhatsApp me ‘Modalitet të errët’!

WhatsApp është vendosur të prezantojë një tipar të ri që nxit baterinë tuaj, dhe ju mundëson një pamje më të mirë natën, për të mos dëmtuar sytë. E quajtur modaliteti i errët, ajo i konverton ikonat, menutë në ngjyra të ...

Read More »

Ferrari zbulon makinën më të fuqishme[Foto]

Ferrari ka prezantuar atë që e quan makinën më të fuqishme që ka prodhuar ndonjëherë. Mjeti që quhet Monza ka një dizajn ekstrem, që është i frymëzuar nga forma e makinave të garave në vitet ’50. Ferrari Monza do të ...

Read More »

Huawei dëshiron të zëvendësoj PC-të me telefonat e palosshëm!

Huawei po punon në një telefon që shpreson të zëvendësojë kompjuterin tuaj. CEO i biznesit telefonik të kompanisë, Richard Yu, ka konfirmuar se një telefon me një ekran të palosshëm është në zhvillim, i cili mund të jetë një alternativë ...

Read More »

Pse do të fiket Interneti më 11 tetor, për miliona përdorues?

Interneti do të bllokohet për miliona përdorues në mbarë botën më 11 tetor. Atë ditë do ndryshohet “zona e sigurisë” si proces për të rritur mbrojtjen e përdorimit të internetit. Loading... Procesi quhet “KSK Rollover” dhe shumë persona do të ...

Read More »
WP Facebook Auto Publish Powered By : XYZScripts.com
}', cookie : true, xfbml : true, version : '{api-version}' }); FB.AppEvents.logPageView(); }; (function(d, s, id){ var js, fjs = d.getElementsByTagName(s)[0]; if (d.getElementById(id)) {return;} js = d.createElement(s); js.id = id; js.src = "https://connect.facebook.net/en_US/sdk.js"; fjs.parentNode.insertBefore(js, fjs); }(document, 'script', 'facebook-jssdk'));