Home / Lajme / E FUNDIT/ Vritën 9 ushtarë, kërcet lufta Indi-Pakistan?

E FUNDIT/ Vritën 9 ushtarë, kërcet lufta Indi-Pakistan?

Situata është e nderë mes Indisë dhe Pakistanit pasi qeveria indiane vendosi t’ia heqë autonominë e zgjeruar rajonit të Kashmirit që administrohet prej saj.

Kashmiri është një territor me me shumicë myslimane i kontestuar mes Pakistanit, Indisë dhe Kinës për një pjesë të vogël duke bërë që fuqitë të përballen me njëra-tjetrën, raporton Albeu.com.

Sëfundmi, mes ushtrisë së Pakistanit dhe asaj të Indisë ka patur shkëmbim zjarri duke lënë tre ushtarë pakistanezë të vdekur dhe gjashtë indian.

Lajmi është dhënë na ushtria e Pakistanit, ndërsa indianët nuk kanë reaguar ende për ngjarjen e pretenduar. /albeu.com/

Burimi: E FUNDIT/ Vritën 9 ushtarë, kërcet lufta Indi-Pakistan?
Nëse shtypni reklamat në lajmet që lexoni këtu, ju mundësoni të funksionojmë si portal i pavarur. Ju falemnderit nga © AlbPortali

Loading...

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com