Home / Lajme / Edhe i ati i Jovanovskit nuk ndjehet fajtor

Edhe i ati i Jovanovskit nuk ndjehet fajtor

Edhe i ati i Bojan Jovanovski – Boki 13, Mile Jovanvoski, u dyshuar në hetimin e zgjeruar për rastin “Haraçi’ tha se nuk ndjehet fajtor.

“Nuk ndjej asnjë faj dhe nuk kam marrë pjesë në takime për ndërtimin e shtëpive si pjesë e Lidhjes ndërkombëtare”.

Krahas Jvoanovskit sot në Gjykatën Penale ishte edhe Frosina Remenski, e cila gjithashtu u deklarua se nuk ndjehet fajtore.

Pritet që gjatë ditës së sotme, gjyqtar në procedurë paraprake nëse do të ndërmerr masa dhe çfarë masa do t’u caktojë katër të dyshuarve, Remenski, Jovanovski dhe asistentja e tij dhe Jasna Mandiq e cila gjatë ditë së djeshme u paraburgos.

Jovanovski, Remenski, Mandiq i ati i Jovanovskit dhe Karajovanova, sipas hetimit, janë të përfshirë në transferim të rreth 720.000 euro përmes dy firmave.

The post Edhe i ati i Jovanovskit nuk ndjehet fajtor appeared first on Republika Shqip.

Burimi: Edhe i ati i Jovanovskit nuk ndjehet fajtor
Nëse shtypni reklamat në lajmet që lexoni këtu, ju mundësoni të funksionojmë si portal i pavarur. Ju falemnderit nga © AlbPortali

Loading...

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com