Home / Lajme / Ekskluzive: Këto janë kushtet e Albin Kurtit për postin e presidentit dhe kryeparlamentarit

Ekskluzive: Këto janë kushtet e Albin Kurtit për postin e presidentit dhe kryeparlamentarit

Gjatë ditës së sotshme, kryetari i LVV-së, Albin Kurti pati takim me liderin e LDK-së, Isa Mustafa.

Edhe pse ishte paralajmëruar që sot të finalizohet marrëveshja për koalicion qeverisës, kjo nuk ndodhi.

Indeksonline përmes burimeve brenda në takim , mëson kushtet që Albin Kurti i ka kërkuar për postin e presidentit dhe kryeparlamentarit.

Kurti i ka thënë Mustafës se nëse LDK i do këto dy poste, atëherë kushti i Vetëvendosjes është që t’i ketë 7 ministri.

Takimet e dy palëve do të vazhdojnë edhe në ditët në vazhdim dhe mbetët të shihet nëse këto dy parti do të arrijnë një marrëveshje përfundimtare./Indeksonline/

Burimi: Ekskluzive: Këto janë kushtet e Albin Kurtit për postin e presidentit dhe kryeparlamentarit
Nëse shtypni reklamat në lajmet që lexoni këtu, ju mundësoni të funksionojmë si portal i pavarur. Ju falemnderit nga © AlbPortali

Loading...

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com