Home / Lajme / Erdogani “selam” Evropës!

Erdogani “selam” Evropës!

Udhëheqësi turk kërkon nga Perëndimi që të bëjë më shumë kundër ndjenjave antimyslimane. Gjatë një takimi të ministrave nga Organizata për Bashkëpunimin Islamik në Stamboll, Erdogan tha:

“Në këto kohë po përballemi me një valë të gjerë islamofobie dhe urre.jtjeje ndaj myslimanëve. Ndërkohë grupet e ek.stremit të djathtë duhen trajtuar si terr.oristë, njësoj me xhihadistët e Shtetit Islamik.”

Kujtojmë se më 15 mars, australiani Brenton Tarrant vr.au 50 njerëz në dy xhami në Zelandën e Re. Ai transmetoi live su.lmin, teksa kishte përhapur në rrjete sociale edhe manifestin e tij kundër myslimanëve.

Burimi: Erdogani “selam” Evropës!
Nëse shtypni reklamat në lajmet që lexoni këtu, ju mundësoni të funksionojmë si portal i pavarur. Ju falemnderit nga © AlbPortali

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*

WP2FB Auto Publish Powered By : XYZScripts.com