Home / Lajme / Është regjistruar tërmet në Prilep

Është regjistruar tërmet në Prilep

Rrjeti telemetrik seizmologjik në Maqedoninë e Veriut pranë Fakultetit Matematiko-Natyror në Shkup, mëngjesin e sotëm, rreth orës 04:39 minuta ka regjistruar tërmet me epiqendër 65 kilometra në jug të Shkupit.

Tërmeti ka qenë me magnitudë 2.3 ballë sipas shkallës së Rihterit, ndërsa më së shumti është ndjerë në Prilep dhe rrethinë me intensitet prej tre ballë sipas shkallës Rihter.

Gjatë ditëve të fundit në Maqedoni, janë regjistruar disa tërmete, të cilët nuk kanë qenë me intensitet të lartë.

Burimi: Është regjistruar tërmet në Prilep
Nëse shtypni reklamat në lajmet që lexoni këtu, ju mundësoni të funksionojmë si portal i pavarur. Ju falemnderit nga © AlbPortali

Loading...

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com