Home / Lajme / Genc Prelvukaj: Rasti terrorist i sotëm është turp për botën e qytetëruar

Genc Prelvukaj: Rasti terrorist i sotëm është turp për botën e qytetëruar

Në Zelandën e Re si pasojë e një sulmi terrorist sot mbetën të vrarë 49 persona dhe shumë të tjerë të lënduar, shkruan lajmi.net.

Pas këtij sulmi kanë ardhë reagime nga e gjithë bota, duke e dënuar këtë sulm makabër.

Edhe reperi Genc Prelvukaj ka reaguar përmes një statusi në rrjete sociale, ku thotë se terrorizmi është sëmundje.

“Viktimat e sotme ne Zelande ne boten e pertejme padyshim qe e gjejne qetesine dhe paqen. Ata jane tani ne nje vend shume me te mire se sa bota ku jetojme. Dhembje per secilin njeri te vrare, te plagosur, refugjate dhe te shtypur qe nga Zelanda e Re deri ne Siri e Venezuele. Rasti terrorist i sotem eshte turp per boten e qyteteruar”, ka shkruar nder të tjera Genci. /Lajmi.net/

Burimi: Genc Prelvukaj: Rasti terrorist i sotëm është turp për botën e qytetëruar
Nëse shtypni reklamat në lajmet që lexoni këtu, ju mundësoni të funksionojmë si portal i pavarur. Ju falemnderit nga © AlbPortali

Loading...

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com