Home / Lajme / Japonezët e “detyrojnë” Thaçin të përgatitë çaj

Japonezët e “detyrojnë” Thaçin të përgatitë çaj

Presidenti Hashim Thaçi po vazhdon vizitën e tij zyrtare në Japoni.

Loading...

Thaçi dje zhvilloi disa takime me zyrtarët japonez, ndërsa u takua edhe me nxënës.

Teksa dje ai i ushqeu peshqit në mënyrën japoneze ai sot në mëngjes ka përgatitë çaj sipas traditës se popullit japonez.

“Kultura e përgatitjes së çajit në Japoni është unike në botë. Një ceremoni të përgatitjes së çajit, sipas traditës, e udhëhoqa edhe vetë, në nderim të mikpritjes dhe shijimit të natyrës”, ka shkruar Thaçi në Facebook. /Lajmi.net/

Burimi: Japonezët e “detyrojnë” Thaçin të përgatitë çaj
Nëse shtypni reklamat në lajmet që lexoni këtu, ju mundësoni të funksionojmë si portal i pavarur. Ju falemnderit nga © AlbPortali

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com