Home / Lajme / Katër të vdekur pas të shtënave në Kanada, një i arrestuar

Katër të vdekur pas të shtënave në Kanada, një i arrestuar

Katër persona u qëlluan për vdekje në Penticton, British Columbia, të hënën dhe një i dyshuar është në paraburgim, thuhet në një deklaratë të Policisë Mbretërore kanadeze (RCMP).

Loading...

“Policia ka përcaktuar që katër persona janë të vdekur në tri vende brenda një rreze prej 5 km (3.1 milje),” tha deklarata, raporton “Reuters”, transmeton lajmi.net.

“Një njeri që përputhej me përshkrimin e të dyshuarit u kthye në shkëputjen e Penticton RCMP. Ai mbetet në paraburgim derisa hetimi përparon. Indikacionet paraprake janë se ky ishte një incident në shënjestër “, tha deklarata.

I dyshuari në të dy vrasjet u kthye në rreth një orë pas raportit të parë, tha policia.

Një motiv për të shtënat ishte ende i panjohur. /Lajmi.net/

Burimi: Katër të vdekur pas të shtënave në Kanada, një i arrestuar
Nëse shtypni reklamat në lajmet që lexoni këtu, ju mundësoni të funksionojmë si portal i pavarur. Ju falemnderit nga © AlbPortali

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*

WP Facebook Auto Publish Powered By : XYZScripts.com