Home / Lajme / Kujdes nga ‘AirPod’-ët, janë të rrezikshëm për shëndetin

Kujdes nga ‘AirPod’-ët, janë të rrezikshëm për shëndetin

AirPods pa tel të Apple, për shembull, ‘komunikojnë me njëri-tjetrin duke përdorur një fushë induksioni magnetik, një fushë magnetike ndryshon trungun e trurit për të komunikuar me të tjerët’, shpjegon Dr Joel Moskowitz, transmeton lajmi.net.

Loading...

Dr. Moskowitz, një universitet i Kalifornisë, profesor i shëndetit të komunitetit në Berkeley, i cili fokusohet në ekspozimet e telefonave celularë.

Ai thotë se nuk ka as hulumtime se çfarë ndikimi mund të ketë për trurin akoma.

Teknologjitë me valë thjesht po tejkalojnë si kërkimin dhe rregullimin, gjë që mund të ketë efekte katastrofike për shëndetin tonë.

Një peticion që paralajmëron se rrezatimi me mikrovalë nga shumë pajisje teknologjike pa tela mund të përbëjë rreziqe shëndetësore ka mbledhur 250 nënshkrime të shkencëtarëve. /Lajmi.net/

Burimi: Kujdes nga ‘AirPod’-ët, janë të rrezikshëm për shëndetin
Nëse shtypni reklamat në lajmet që lexoni këtu, ju mundësoni të funksionojmë si portal i pavarur. Ju falemnderit nga © AlbPortali

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*

WP Facebook Auto Publish Powered By : XYZScripts.com