Home / Lajme / Micevski: Grupi i VMRO-DPMNE-së do të paraqes ligj për ndërprerjen e ligjit për tregjet e gjelbra

Micevski: Grupi i VMRO-DPMNE-së do të paraqes ligj për ndërprerjen e ligjit për tregjet e gjelbra

Grupi i deputetëve të VMRO-DPMNE-së dhe koalicionit do të paraqes në Kuvend ligj për ndërprerjen e ligjit për tregti të tregjeve të gjelbra të miratuar nga shumica parlamentare

“Ligji në fjalë për tregjet e gjelbra u miratua nga LSDM në janar të vitit 2018 në mungesë të VMRO-DPMNE-së. LSDM duke shfrytëzuar mungesën e deputetëve të VMRO-DPMNE në Kuvend me shpejtësi, si të gjitha ligjet tjera, e miratoi ligjin dëmtues pa ndonjë konsultim me pazargjinjët, as me eskpertët”, tha Micevski.

Ai tha se 50 ditë para futjes në fuqi të këtij ligji për pazargjinjët, VMRO-DPMNE dhe koalicioni propozon që të shfuqizohet ky ligj.

Burimi: Micevski: Grupi i VMRO-DPMNE-së do të paraqes ligj për ndërprerjen e ligjit për tregjet e gjelbra
Nëse shtypni reklamat në lajmet që lexoni këtu, ju mundësoni të funksionojmë si portal i pavarur. Ju falemnderit nga © AlbPortali

Loading...

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com