Home / Lajme / Nëse do kishte VAR në Premier Ligë, Liverpool mezi në top-katërshe, Tottenhami në Championship

Nëse do kishte VAR në Premier Ligë, Liverpool mezi në top-katërshe, Tottenhami në Championship

Gjithsesi, një analizë e bërë në një nga televizionet britanike se si do ishte Premier Liga nëse do kishte VAR, rezultatet kanë befasuar shumë.

Loading...

Liverpooli, që e humbi titullin për vetëm një pikë, do ta mbante pozitën e katërt, ndërsa kampion bindshëm do ishte Manchester City, transmeton lajmi.net.

Chelsea dhe çuditërisht West Ham do ta kompletonte top-katërshen, pozitat dy dhe tre respektivisht.

Arsenali renditet në pozitën e gjashtë, kurse Manchester United dy pozita më poshtë.

Fakti më befasues mbetet ai i Tottenham Hotspur, që në rast se do kishte VAR, sezonin e ardhshëm do garonte në Championship, kurse edicionin e rregulltë përfundoi në pozitën e katërt.

Më poshtë ua përcjell tabelën, nëse VAR do ishte i pranishëm këtë sezon në Premier Ligë. /Lajmi.net/

Burimi: Nëse do kishte VAR në Premier Ligë, Liverpool mezi në top-katërshe, Tottenhami në Championship
Nëse shtypni reklamat në lajmet që lexoni këtu, ju mundësoni të funksionojmë si portal i pavarur. Ju falemnderit nga © AlbPortali

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com