Home / Lajme / Pas sulmit në Zelandën e Re reagon edhe Mozzik

Pas sulmit në Zelandën e Re reagon edhe Mozzik

Si pasojë e një sulmi terrorist në dy xhami në Zelandë të Re, kanë mbetur të vdekur 49 persona dhe shumë të tjerë të lënduar, shkruan lajmi.net.

Loading...

E për këtë ka reaguar edhe reperi nga Ferizaji, Mozzik përmes një postimi të publikuar në InstaStory teksa thotë të lutemi.

“Lutemi për Zelandën e Re”, ka shkruar ai.

Theksojmë se, sulmi është kryer ndaj xhamisë Noor në Hagley Park dhe xhaminë në Lindwood gjatë kohës së faljes së namazit të xhumasë. /Lajmi.net/

Burimi: Pas sulmit në Zelandën e Re reagon edhe Mozzik
Nëse shtypni reklamat në lajmet që lexoni këtu, ju mundësoni të funksionojmë si portal i pavarur. Ju falemnderit nga © AlbPortali

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*

WP Facebook Auto Publish Powered By : XYZScripts.com