Home / Lajme / Reja prezantohet si trajner i Shqipërisë, këto janë fjalët e tij të para si kuq e zi

Reja prezantohet si trajner i Shqipërisë, këto janë fjalët e tij të para si kuq e zi

Në zyrat e FSHF, presidenti Armand Duka ka zyrtarizuar Edy Reja, ish-trajnerin e Napolit dhe Lazios si pasues të Christian Panuccit në krye të kuqezinjve.

Reja ka firmosur deri në fund të kualifikueseve të Euro 2020 dhe nëse do të arrihet objektivi atëherë mund të flitet edhe për rinovimin e marrëveshjes ashtu siç e konfirmoi edhe vetë trajneri 73-vjeçarin.

 

 

Presidenti Armand Duka nga ana e tij i uroi fat Edy Rejas në këtë eksperiencë të parë në krye të një ekipi kombëtar, ndërsa italiani gjithashtu falenderoi presidentin për mundësinë që i dha.

“Duhet të punojmë shumë që të marrim rezultatet më të mira të mundshme. Loja e Kombëtares duhet të ketë logjikë, duhet të jemi në sintoni me grupin e lojtarëve. Do duhet të njoh pak më nga afër karakteristikat e lojtarëve. Nuk dua ta transformoj shumë filozofinë e kësaj skuadre”, tha Reja.

Burimi: Reja prezantohet si trajner i Shqipërisë, këto janë fjalët e tij të para si kuq e zi
Nëse shtypni reklamat në lajmet që lexoni këtu, ju mundësoni të funksionojmë si portal i pavarur. Ju falemnderit nga © AlbPortali

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*

WP2FB Auto Publish Powered By : XYZScripts.com