Home / Lajme / Senatori australian jep deklaratë të turpshme për muslimanët, protestuesi ia thyen vezën në kokë [Video]

Senatori australian jep deklaratë të turpshme për muslimanët, protestuesi ia thyen vezën në kokë [Video]

Ka bërë bujë në Australi një deklaratë turpëruese e senatorit australian, Frasser Annine. Senatori i Queensland ka thënë se sulmi është i fiksuar nga frika në rritje e pranisë muslimane në vend.

Loading...

“Unë kundërshtoj plotësisht çdo formë dhune brenda komunitetit tonë dhe dënoj plotësisht veprimet e personit të armatosur.

Megjithatë, ndërkohë që ky lloj i vigjilencës së dhunshme kurrë nuk mund të justifikohet, ajo që thekson është frika në rritje brenda komunitetit tonë, si në Australi dhe në Zelandën e Re, të pranisë në rritje të myslimane.

Si gjithmonë, politikanët e krahut të majtë dhe mediat do të nxitojnë të pohojnë se shkaqet e goditjeve të sotme shtrihen mbi ligjin e armëve ose ata që mbajnë pikëpamjet nacionaliste, por kjo këto janë gjëra të pakuptimta.

https://connect.facebook.net/de_DE/sdk.js#xfbml=1&version=v3.2

Fed Pols

Political solidarity over the New Zealand attack has been shattered by the controversial Senator Fraser Anning, who's lashed out at a young protester. #9News | http://9News.com.au

Gepostet von 9 News am Samstag, 16. März 2019

Shkaku i vërtetë i gjakderdhjes në rrugët e Zelandës së Re sot është programi i emigracionit i cili lejoi që fanatikë muslimanë të emigronin në Zelandën e Re në radhë të parë” ka thënë Anning.

Këto deklarata shokuese nga një politikan me emër kanë bërë që një protestues të ia përplas vezën në kokë atij. Një 17 vjeçar u bë së po xhironte ngjarjen kur e nxori vezën për ta thyer në kokë politikanit racist, shkruan Indeksonline.

Pas këtij veprimi, reagoi edhe Anning duke e grushtuar protestuesin, para se ta arrestonte policia.

Kryeministri Scott Morrison njoftoi sot se Koalicioni Qeverisës do të kërkojë mocion në Parlament ndaj deklaratës të senatorit Anning për deklaratën e djeshme./Indeksonline/

Burimi: Senatori australian jep deklaratë të turpshme për muslimanët, protestuesi ia thyen vezën në kokë [Video]
Nëse shtypni reklamat në lajmet që lexoni këtu, ju mundësoni të funksionojmë si portal i pavarur. Ju falemnderit nga © AlbPortali

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*

WP Facebook Auto Publish Powered By : XYZScripts.com