Home / Lajme / Siljanovska: Politika e keqe nuk mund ta shkel të drejtën

Siljanovska: Politika e keqe nuk mund ta shkel të drejtën

Kandidatja për presidente, e përkrahur nga VMRO-DPMNE-ja, Gordana Siljanovska-Davkova, pasdite në Sveti Nikollë porositi se pa sundimin e së drejtës dhe drejtësisë, pa luftë me krimin dhe korrupsionin, luftë me nepotizmin, pa sistem të përmirësuar shëndetësor dhe arsim cilësor, vështirë se do të marrim datë për negociata me BE-në.

Loading...

“Politika e keqe nuk mund ta shkel drejtësinë. Politika e keqe duhet të sanksionohet. Pushteti non-stop flet për politikë, e ne non-stop i paralajmërojmë në të drejtën, por të drejtën para politikës”, tha mes tjerash Siljanovska-Davkova.

Ajo theksoi se gjatë dy viteve të kaluara populli është mërzitur nga “politika e pashpresë”, ndërsa pasojat, siç tha, janë të dukshme dhe të njohura.

Siljanovska sonte do të mbajë tubim në Veles.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*

WP Facebook Auto Publish Powered By : XYZScripts.com