Home / Lajme / Ushtria turke fillon operacionin “Burimi i Paqes” në veri të Sirisë [LIVE]

Ushtria turke fillon operacionin “Burimi i Paqes” në veri të Sirisë [LIVE]

Presidenti Erdoğan njofton nisjen e operacionit “Burimi i Paqes” kundër organizatave terroriste PKK/YPG dhe DEASH në veri të Sirisë.

Loading...

Erdoğan: Me operacionin “Burimi i Paqes” do ta mënjanojmë kërcënimin terrorist ndaj vendit tonë.

Erdoğan: Në saje të zonës së sigurt që do ta formojmë me operacionin “Burimi i Paqes”, do të mundësojmë kthimin e refugjatëve sirianë në vendin e tyre.

Erdoğan: Me operacionin “Burimi i Paqes” do ta ruajmë integritetin territorial të Sirisë, do ta shpëtojmë popullatën e rajonit nga kthetrat e terrorit.

Presidenti i Turqisë, Recep Tayyip Erdoğan, zhvilloi bisedë telefonike me presidentin e Rusisë, Vladimir Putin.

“Operacioni në lindje të Eufratit do të kontribuojë në arritjen e paqes dhe stabilitetit në Siri, si dhe do të hap procesin politik në Siri”, ka thënë presidenti turk.

https://connect.facebook.net/de_DE/sdk.js#xfbml=1&version=v4.0

Live from Turkish-Syrian border as Erdogan says Turkey's operation to northeast Syria has startedDETAILS: https://on.rt.com/a32c

Gepostet von RT am Mittwoch, 9. Oktober 2019

Burimi: Ushtria turke fillon operacionin “Burimi i Paqes” në veri të Sirisë [LIVE]
Nëse shtypni reklamat në lajmet që lexoni këtu, ju mundësoni të funksionojmë si portal i pavarur. Ju falemnderit nga © AlbPortali

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com