Home / Lajme / Vuçiq i lutet Papës të mos e njohë Kosovën

Vuçiq i lutet Papës të mos e njohë Kosovën

Presidenti i Serbisë, Aleksandar Vuçiq, fillon sot vizitën e tij zyrtare në Vatikan.

Loading...

Ai do të pritet nga Papa Françesku dhe sekretari i Shtetit të Vatikanit, Kardinal Peter Paroli.

“Unë shkoj te Papa në Vatikan për ta lutur që të mos e njohin Kosovën,” u tha Vuçiq gazetarëve së fundmi në Beograd.

Burimi: Vuçiq i lutet Papës të mos e njohë Kosovën
Nëse shtypni reklamat në lajmet që lexoni këtu, ju mundësoni të funksionojmë si portal i pavarur. Ju falemnderit nga © AlbPortali

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com